FANDOM


Unova Gym Leaders Generations

Liderzy Sal (bez Cilana, Chilli'ego i Cresta) Unovy w Pokémon Generations

Lider Sali (Japoński: ジムリーダー Gym Leader) to najwyżej notowany członek Sali Pokémon. Główną pracą Lidera Sali jest przetestowanie Trenerów i ich Pokémonów w celu sprawdzenia, czy są wystarczająco silni aby walczyć przeciwko Elitarnej Czwórce w grach lub Lidze Pokémon w anime. Jeśli Trener pokona Lidera Sali w walce, wówczas otrzymuje Odznakę Sali.


Lista Liderów Sal

Liga Indygo

Lider Miejsce Typ Odznaka Nagroda|-D1C17D VSBrock
Brock
Miasto Pewter Kamień Boulder Badge TM34 (Czekanie )|-D1C17D TM39 (Kamienny Grób FRLG)|-D1C17D TM80 (Lawina Skał HGSS)|-9DB7F5 VSMisty
Misty
Miasto Cerulean Woda Cascade Badge TM11 (Bąblopromień )|-9DB7F5 TM03 (Puls Wodny FRLGHGSS)|-FAE078 VSLt. Surge
Porucznik Surge
Miasto Vermilion Elektro Thunder Badge TM24 (Błyskawica )|-FAE078 TM34 (Fala Szoku FRLGHGSS)|-A7DB8D VSErika
Erika
Miasto Celadon Trawa Rainbow Badge TM21 (Mega Odpływ )|-A7DB8D TM19 (Giga Odpływ HGSS)|-C183C1 VSKoga
Koga (IIII)
Miasto Fuchsia Trujący Soul Badge TM06 (Toksyny FRLG)|-C183C1 VSJanine
Janine (IIIV)
TM06 (Toksyny )|-C183C1 TM84 (Trujące Ukłucie HGSS)|-FA92B2 VSSabrina
Sabrina
Miasto Saffron Psycho Marsh Badge TM46 (Psychofala )|-FA92B2 TM04 (Cichy Umysł FRLG)|-FA92B2 TM48 (Wymiana Talentu HGSS)|-F5AC78 VSBlaine
Blaine
Wyspa Cinnabar (IIII) Ogień Volcano Badge TM38 (Podmuch Ognia FRLG)|-F5AC78 Wyspy Morskiej Piany (IIIV) TM50 (Przegrzanie HGSS)|-EBD69D VSGiovanni
Giovanni (IIII)
Miasto Viridian Ziemia Earth Badge TM27 (Szczelina )|-EBD69D TM26 (Wstrząs FRLG)|-EBD69D VSBlue
Blue (IIIV)
Różnorodność TM92 (Pokój Sztuczek HGSS)

Pomarańczowy Archipelag

Lider Miejsce Odznaka|-9DB7F5 CissySmall
Cissy
Wyspa Mikan Coral-Eye Badge|-C6D16E DannySmall
Danny
Wyspa Środka Sea Ruby Badge|-FAE078 RudySmall
Rudy
Wyspa Trovita Spike Shell Badge|-FA92B2 LuanaSmall
Luana
Wyspa Kumquat Jade Star Badge

Liga Johto

Lider Miejsce Typ Odznaka Nagroda|-C6B7F5 VSFalkner
Falkner
Miasto Violet Lot Zephyr Badge TM31 (Rzut Błotem )|-C6B7F5 TM51 (Grzęda HGSS)|-C6D16E VSBugsy
Bugsy
Miasteczko Azalea Robak Hive Badge TM49 (Cięcie Furii )|-C6D16E TM89 (Odwrót HGSS)|-C6C6A7 VSWhitney
Whitney
Miasto Goldenrod Normal Plain Badge TM45 (Przyciąganie HGSS)|-A292BC VSMorty
Morty
Miasto Ecruteak Duch Fog Badge TM30 (Kula Cienia HGSS)|-D67873 VSChuck
Chuck
Miasto Cianwood Walka Storm Badge TM01 (Dynamiczny Cios )|-D67873 TM01 (Skupiony Cios HGSS)|-D1D1E0 VSJasmine
Jasmine
Miasto Olivine Stal Mineral Badge TM23 (Żelazny Ogon HGSS)|-BCE6E6 VSPryce
Pryce
Miasteczko Mahogany Lód Glacier Badge TM16 (Lodowy Wiatr )|-BCE6E6 TM07 (Grad HGSS)|-A27DFA VSClair
Clair
Miasto Blackthorn Smok Rising Badge TM24 (Smoczy Oddech )|-A27DFA TM59 (Smoczy Puls HGSS)

Liga Hoenn

Lider Miejsce Typ Odznaka Nagroda|-D1C17D VSRoxanne
Roxanne
Miasto Rustboro Kamień Stone Badge TM39 (Kamienny Grób RSEORAS)|-D67873 VSBrawly
Brawly
Miasteczko Dewford Walka Knuckle Badge TM08 (Naprężenie RSEORAS)|-FAE078 VSWattson
Wattson
Miasto Mauville Elektro Dynamo Badge TM34 (Fala Szoku RSE)|-FAE078 TM72 (Elektrozmiana ORAS)|-F5AC78 VSFlannery
Flannery
Miasteczko Lavaridge Ogień Heat Badge TM50 (Przegrzanie RSEORAS)|-C6C6A7 VSNorman
Norman
Miasto Petalburg Normal Balance Badge TM42 (Brawura RSE)|-C6C6A7 TM67 (Odwet ORAS)|-C6B7F5 VSWinona
Winona
Miasto Fortree Lot Feather Badge TM40 (Powietrzny As RSE)|-C6B7F5 TM19 (Grzęda ORAS)|-FA92B2 VSLiza & Tate
Tate i Liza
Miasto Mossdeep Psycho Mind Badge TM04 (Cichy Umysł RSEORAS)|-9DB7F5 VSWallace
Wallace RSORAS
Miasto Sootopolis Woda Rain Badge TM03 (Puls Wodny RS)|-9DB7F5 HM05 (Wodospad ORAS)|-9DB7F5 VSJuan
Juan E
TM03 (Puls Wodny E)

Liga Sinnoh

Lider Miejsce Typ Odznaka Nagroda|-D1C17D VSRoark
Roark
Miasto Oreburgh Kamień Coal Badge TM76 (Pułapka Kamieni DP)|-A7DB8D VSGardenia
Gardenia
Miasto Eterna Trawa Forest Badge TM86 (Węzeł Trawy DP)|-D67873 VSMaylene
Maylene
Miasto Veilstone Walka Cobble Badge TM60 (Wysysający Cios DP)|-9DB7F5 VSCrasher Wake
Wake
Miasto Pastoria Woda Fen Badge TM55 (Solanka DP)|-A292BC VSFantina
Fantina
Miasto Hearthome Duch Relic Badge TM65 (Pazur Cienia DP)|-D1D1E0 VSByron
Byron
Miasto Canalave Stal Mine Badge TM91 (Błyskodziało DP)|-BCE6E6 VSCandice
Candice
Miasto Snowpoint Lód Icicle Badge TM72 (Lawina DP)|-FAE078 VSVolkner
Volkner
Miasto Sunyshore Elektro Beacon Badge TM57 (Promień Ładunku DP)

Liga Unovy

Lider Miejsce Typ Odznaka Nagroda Zawód|-9DC1B7 VSCilan
Cilan *
Miasto Striaton Trawa Trio Badge TM83 (Rozgrzewka BW) Kelner|-9DC1B7 VSChili
Chili *
Ogień|-9DC1B7 VSCress
Cress *
Woda|-C6C6A7 VSLenora
Lenora
Miasto Nacrene Normal Basic Badge TM67 (Odwet BW) -C6D16E VSBurgh
Burgh
Miasto Castelia Robak Insect Badge TM76 (Waleczny Insekt BW) -FAE078 VSElesa
Elesa
Miasto Nimbasa Elektro Bolt Badge TM72 (Elektrozmiana BW) -EBD69D VSClay
Clay
Miasto Driftveil Ziemia Quake Badge TM78 (Buldożer BW) -C6B7F5 VSSkyla
Skyla
Miasto Mistralton Lot Jet Badge TM62 (Akrobacja BW) -BCE6E6 VSBrycen
Brycen
Miasto Icirrus Lód Freeze Badge TM79 (Mroźny Oddech BW) -A27DFA VSIris
Iris W
Miasto Opelucid Smok Legend Badge TM82 (Smoczy Ogon BW) -A27DFA VSDrayden
Drayden B
Burmistrz

Liga Unovy (Black 2 i White 2)

Lider Miejsce Typ Odznaka Nagroda Zawód|-C6C6A7 100px
Cheren
Miasto Aspertia Normal Basic Badge TM83 (Rozgrzewka B2W2) -C183C1 VSRoxie
Roxie
Miasto Virbank Trujący Toxic Badge TM09 (Jadoszok B2W2) -C6D16E VSBurgh
Burgh
Miasto Castelia Robak Insect Badge TM76 (Waleczny Insekt B2W2) -FAE078 VSElesa
Elesa
Miasto Nimbasa Elektro Bolt Badge TM72 (Elektrozmiana B2W2) -EBD69D VSClay
Clay
Miasto Driftveil Ziemia Quake Badge TM78 (Buldożer B2W2) -C6B7F5 VSSkyla
Skyla
Miasto Mistralton Lot Jet Badge TM62 (Akrobacja B2W2) -A27DFA VSDrayden
Drayden
Miasto Opelucid Smok Legend Badge TM82 (Smoczy Ogon B2W2) -9DB7F5 VSMarlon
Marlon
Miasto Humilau Woda Wave Badge TM55 (Wrzątek B2W2) Pływak

Liga Kalos

Lider Miejsce Typ Odznaka Nagroda Zawód/Praca|-C6D16E VSViola
Viola
Miasto Santalune Robak Bug Badge TM83 (Plaga) -D1C17D VSGrant
Grant
Miasto Cyllage Kamień Cliff Badge TM39 (Kamienny Grób) -D67873 VSKorrina
Korrina
Miasto Shalour Walka Rumble Badge TM98 (Wzmacniający Cios) -A7DB8D VSRamos
Ramos
Miasto Coumarine Trawa Plant Badge TM86 (Węzeł Trawy) -FAE078 VSClemont
Clemont
Miasto Lumiose Elektro Voltage Badge TM24 (Błyskawica) -F4BDC9 VSValerie
Valerie
Miasto Laverre Baśń Fairy Badge TM99 (Magiczny Błysk) -FA92B2 VSOlympia
Olympia
Miasto Anistar Psycho Psychic Badge TM04 (Cichy Umysł) -BCE6E6 VSWulfric
Wulfric
Miasto Snowbelle Lód Iceberg Badge TM13 (Lodowy Promień) Obserwator Wioski Pokémonów

Zobacz też

Szablon:League


Klasy Trenerów w głównych seriach Pokémon
Kanto As Trenerów*PięknośćBikerHodowca PtakówCzarny Pas*Łapacz RobaliRabuśObozowicz*MistrzGSCFRLGHGSS
SzamankaPakerElitarna CzwórkaGSCFRLGHGSSInżynierRybakDetektyw*DżentelmenGórnikŻonglerPanna
LiderGSCFRLGHGSSPiknikiczka*Poké Maniak*Trener PKMNGSCPsionikRywalRocker
Szef Rocket*FRLGHGSSMarynarzNaukowiecSuper NerdPływakPoskramiaczCzłonek Zespołu R*Nastolatek
SnowboardzistaHGSSPodwójna DrużynaHGSSPołykacz OgniaGSCHGSSGitarzystaGSCHGSSMediumGSCHGSSPokéfanGSCHGSS
Uczeń*GSCHGSSNarciarkaHGSSNauczycielkaGSCHGSSBliźniakiGSCFRLGHGSS
Fajna ParaFRLGBojowe RodzeństwoFRLGSiostra i BratFRLGMłoda ParaFRLGHGSS
Johto As Trenerów*PięknośćBikerHodowca PtakówCzarny Pas*SnowboardzistaŁapacz RobaliRabuśObozowicz
MistrzDowódca*Połykacz OgniaRybak*DżentelmenGitarzystaGórnikŻonglerDziewczyna KimonoPanna
LiderMediumPiknikiczkaPokéfanPoké Maniak*Trener PKMNPolicjant*PsionikRywalMędrzec
MarynarzUczeń*NaukowiecNarciarkaSuper NerdPływakNauczycielkaŻołdak Zespołu Rocket*BliźniakiNastolatek
Tajemniczy CzłowiekCHGSS*
Podwójna DrużynaHGSSStarszyHGSSMłoda ParaHGSS
Tylko w Strefie WalkHGSS:

PerfurmiarkaArtystaBojowa DziewczynaKamerzystaClownKolekcjoner
KowbojkaCyklistaPogromca SmokówIdolBiegaczLadyMały Ninja
Dama z ParasolkąPIPoké DzieciakHodowca PKMNPKMN Ranger
FarmerReporterBogaczOsiłekManiak RuinDama
PlażowiczWeteranKelnerKelnerkaRobotnik
Gwiazda ArkadyWalet ZamkuSzef FabrykiMatrona HaliPotentat Wieży

Hoenn As Trenerów*Admin AquaSEASLider AquaSEASPerfurmiarkaBojowa DziewczynaPięknośćHodowca PtakówCzarny Pas
Łapacz RobaliManiak RobaliObozowiczMistrzKolekcjonerPogromca SmokówElitarna CzwórkaEkspertRybak
DżentelmenGitarzystaManiaczka KlątwGórnikAnkieterzyPalaczLadyPannaLiderAdmin MagmaREOR
Lider MagmaREORMały NinjaStara ParaDama z ParasolkąPiknikiczkaPoké FanPoké ManiakPokémon Ranger
Trener PokémonówHodowca PokémonówPsionikBogaczManiak RuinMarynarzUczeń*Siostra i BratPływak
Żołdak Zespołu AquaSEASŻołdak Zespołu MagmaREORDrużyna*TriatlonistaPlażowiczBliźniakiWinstrateMłoda ParaNastolatek
Duet AsówORASMózg & MięśniakORASPodróżnikORASDelikwentkaORASMarzycielkaORASKsiążę PosiłkówORASWolny NurekORAS
OpiekunORASTajemnicze SiostryORASPosiadaczORASDziewczyna RotacjiORASNurekORASEksper od Tajnej BazyORAS
Trener Tajnej BazyORASSootopolitańczykORASUliczny BandytaORAS
Tylko w Strefie Walk:E
Potentatka ArenyAs GmachuSzef FabrykiOpiekun PałacuKrólowa PikiKról PiramidyPanna Salonu
Tylko w Instytucie Walk i Posiadłości Walk:ORAS
ArtystaKasztelanka WalkLokajSzef KuchniDziewczyna FurisodeGarçonOgrodnikMadameSłużkaMonsieurWłaścicielPrzedszkolakDziewczyna Punk
PunkowiecMłoda GwiazdaRolkarzUczeńUczennicaNaukowiecTurystaWeteranKelnerkaRobotnik
Sinnoh As TrenerówPerfumiarkaArtystaBojowa DziewczynaPięknośćFarmer z CórkąHodowca PtakówCzarny PasŁapacz RobaliKamerzysta
ObozowiczCzempionClownKolekcjonerKomandorKowbojkaCyklistaPodwójna DrużynaPogromca SmokówElitarna Czwórka
RybakSzef GalaktycznychŻołdak GalaktycznychDżentelmenGitarzystaGórnikIdolAnkieterzyBiegaczLadyPannaLider
Mały NinjaDama z ParasolkąPiknikiczkaPIPokéfanPoké DzieciakHodowca PKMNPKMN RangerTrener PKMN
PolicjantPsionikRanczerReporterBogaczOsiłekManiak RuinMarynarzUczniakNaukowiecNarciarka
DamaPływakPotentat WieżyPlażowiczBliźniakiWeteranKelnerKelnerkaRobotnikMłoda ParaNastolatek
Gwiazda ArkadyPtWalet ZamkuPtSzef FabrykiPtMatrona HaliPtSłużkaPt
Unova As TrenerówArtystaKibicePodróżnikPiekarkaBojowa DziewczynaPięknośćB2W2GórnikCzarny PasSzef TrenerówB2W2Mistrz
PracownikCyklistaTancerzAgent RemizyDoktorElitarna CzwórkaRybakGAME FREAKDżentelmenGitarzystaB2W2Arlekin
GórnikChuliganiKoszykarzBaseballistaWoźnyLadyPannaLiderFutbolistaSłużkaMotocyklistaMuzykantSiostra
Opiekunka ŻłobkaDama z ParasolkąPilotPokéfanHodowca PKMNPKMN RangerTrener PKMNPolicjant
PrzedszkolakPsionikBogaczOsiłekUczeńNaukowiecTenisistkaDamaPiłkarzSzef Metra
PływakZespół PlazmaCzłonek Zespołu PlazmaBogaczeBWBliźniakiWeteranKelnerKelnerkaRobotnikNastolatek
Tylko w Studiu PokéGwiazdy:B2W2
Popularny AktorAktorAktorkaWielka GwiazdaCelebrytaPopularna AktorkaDziecięca GwiazdaKomediantDobry Aktor
Gwiazda FilmowaNowa AktorkaAktor-GwiazdaAktor w KostiumieUnikalna GwiazdaWeteran-Gwiazda
Tylko w Światowym Turnieju Pokémon:B2W2
Reprezentant JuniorówReprezentant MistrzówReprezentant Seniorów
Mistrz ŚwiataŚwiatowy FinalistaŚwiatowy Drugorzędny
Kalos Duet AsówAs TrenerówArtystaRodzina ArtystówPodróżnikBojowa DziewczynaPięknosćCzarny PasMózg & Mięśniak
LokajMistrzSzef KuchniKierowcaElitarna CzwórkaMarzycielkaRybakDziewczyna FurisodeGarçonOgrodnik
Maniaczka KlątwGórnikNowożeńcyPannaLiderCzłonek Gangu LumioseTajemnicze SiostryWłaściciel
Poké FanRodzinka Poké FanaHodowca PokémonówProfesor PokémonPokémon RangerTrener Pokémonów
PrzedszkolakPsionikPara PunkowcówDziewczyna PunkPunkowiecRangersiMłoda GwiazdaRolkarz
UczeńUczennicaNaukowiecPodniebny TrenerNastępczyniPodejrzane DzieckoPodejrzana Pani
Podejrzana KobietaPływakZespół FlaraAdmin Zespołu FlaraSzef Zespołu FlaraŻołdak Zespołu Flara
TurystaBliźniakiWeteranKelnerkaRobotnikNastolatek
Ranga w Pałacu Walk:
Mężczyźni: BaronWicehrabiaHrabiaMarkizKsiążęWielki Książę
Kobiety: BaronowaWicehrabinaHrabinaMarkizaKsiężnaWielka Księżna
Tylko w Instytucie Walk i Posiadłości Walk:
Kasztelanka WalkLadyMadameSłużkaMonsieurBogacz